Bölüm Başkanı'ndan

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü sektörün ihtiyaç duyduğu Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Ağ Uzmanı, Sistem Mühendisi, Veritabanı Yöneticisi, Mobil Programlama Uzmanı gibi alanlarda mezunlar verir. Bölümümüzün genç ve dinamik öğretim kadrosuyla günün şartlarına uygun, teknolojik gelişmelere ayak uydurabilen, sorgulayan, araştıran mühendisler yetiştirmeyi amaç edindik.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Lisans eğitiminin yanı sıra yandal, çift anadal, yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilebilmektedir. Çift anadal eğitimi ile öğrenciler ikinci bir lisans programından diploma almaya hak kazanırlar. Bir yıllık İngilizce Hazırlık Sınıfı seçimli olarak uygulanmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz ilk yıllarında yabancı dil hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Bölüm olarak sektörle işbirliği içinde eğitim öğretim yapılmasına büyük önem vermekteyiz. Bölgemizin Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yer alan firmalarından, sektördeki önemli firmalardan çalışanları öğrencilerimizle derslerde ve seminerlerde buluşturuyoruz. 

2010 yılında ilk öğrencilerimizle eğitim öğretime başlayıp 2015 yılında ikinci mezunlarımızı verdik. Önceki yıldaki tüm mezunlarımız kendi mesleklerini icra etmektedirler. Çok genç olan bölümümüz başarılara da imza atmaktadır. 2014 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenen e-devlet uygulama geliştirme proje yarışmasında öğrencilerimiz en iyi mobil uygulama ödülünün sahibi oldular.

Bölümümüzle ilgili herhangi bir konuda aşağıdaki iletişim bilgilerimi kullanarak bana ulaşabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz. Her konuda elimden gelen desteği sağlayacağımdan emin olabilirsiniz.

Prof. Dr. Pakize ERDOĞMUŞ

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı

Tel: 90 (380) 542 10 36

Faks: 90 (380) 542 10 37

e-posta: pakizeerdogmus@duzce.edu.tr